Dziś jest środa, 16 październik 2019 

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

Projekt „ Uczmy się całe życie” program promocji kształcenia ustawicznego w formach szkolnych zakończył się 31.12.2012 pełnym sukcesem.

 

Zgodnie z planem zrealizowano:

  • sześć konferencji informacyjnych, dzięki którym rozpowszechniono wiedzę o konieczności i przydatności kształcenia ustawicznego wśród pracujących,  niepracujących i pracodawców (dla ok. 360 osób);
  • przeprowadzono kampanię medialną w prasie, telewizji, radiu;
  • stworzono internetową bazę ofert placówek dokształcających dorosłych, z możliwością aktywnego wyszukiwania interesujących beneficjenta ofert.

Nieustannie prowadzono monitoring i ewaluację projektu poprzez prowadzoną na stronie internetowej księgę uwag, licznik gości a także ankiety przekazywane w trakcie konferencji. . Zebrane dane wskazują, że na dzień zakończenia projektu na stonkę „weszło” 38439 osób, parę z nich wyraziło pozytywną opinię o podjętej inicjatywie; z analizy ankiet wynika że uczestnicy konferencji są zadowoleni z udziału i pozyskanej wiedzy.

 Projekt promowany był w wielu źródłach przekazu danych. Po pierwsze poprzez stworzoną stronę internetową www.uczmy-sie.org . Następnie poprzez regionalną prasę oraz radio, w których  to przekazywane były informacje o przeprowadzanych konferencjach. Dodatkowym medium były ulotki i plakaty kolportowane na szerokim obszarze naszego województwa.

Podjęto współpracę  z Powiatowymi Urzędami Pracy, które rozpowszechniały materiały promocyjne projektu (ulotki).

Ponadto zorganizowano dwa stoiska informacyjne (w galerii Auchan i na jarmarku bożonarodzeniowym), dzięki którym trafiono z informacją do szerokiego grona odbiorców.

Na wszystkich dostępnych źródłach podany był numer telefonu biura „Civilitas”, na który dzwoniąc beneficjent mógł uzyskać szczegółowe informacje dotyczące projektu.

 Dodatkowym źródłem emisji informacji promujących kształcenie ustawiczne była regionalna telewizja Odra, w której regularnie ukazywały się spoty informacyjne, a na koniec projektu również reportaż podsumowujący przebieg działań promocyjno- informacyjnych. 

 Zorganizowane konferencje odbyły się w Nowej Soli, Żarach, Żaganiu, Międzyrzeczu, Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze. W każdej konferencji udział wzięło średnio 60 osób, wśród nich przedstawiciele pracodawców, pracowników, osób pozostających bez zatrudnienia.

Podczas wystąpień doradców zawodowych, przedstawicieli PUP, zaproszonych gości

Można było dowiedzieć się jakie są korzyści z podnoszenia swoich kwalifikacji, jakie są sposoby na doszkalanie, gdzie można się uczyć itd.

Zapraszamy jednak do dalszego zapoznawania się z tematem poprzez informacje, które postaramy się na bieżąco zamieszczać na stronie oraz materiały konferencyjne możliwe do pobrania w zakładce projekt.

Program PITy TaxMachine 2014/2015 - kliknij aby pobrać


 

 


 

Projekt "Uczmy się całe życie - promocja kształcenia ustawicznego w formach szkolnych'’

współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.